Pseudotropheus- kilka informacji nt, rodzaju.

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Pseudotropheus- kilka informacji nt, rodzaju.

Post autor: bynio67 »

Pseudotropheus jest rodzajem składającym się z prawdopodobnie największej liczby Mbuna. Jest to najbardziej zróżnicowany rodzaj pd względem upodobań żywieniowych jak i temperamentu. Niektóre pielęgnice Pseudotropheus są bardziej agresywne, podczas gdy inne są zdecydowanie spokojnejsze. Jednym ze stosunkowo spokojnych gatunków jest Ps. saulosi. Gatunki należące do grupy Pseudotropheus elongatus są najbardziej agresywnymi pyszczakami z rodzaju Pseudotropheus. Pomiędzy tymi skrajnościami znajduje się wiele gatunków, które pomimo iż zaliczane są do agresywnych, jest możliwe, aby trzymać je razem z innymi rybami. Te średnio agresywne gatunki są często spotykane w mieszanych akwariach Mbuna. Agresywne gatunki Pseudotropheus powinny być trzymane w dużych akwariach i nigdy razem z bardziej uległymi, ponieważ te będą prześladowane i raczej nie podejdą do tarła.
Wzrost glonów na skałach jest dobrą rzeczą, ponieważ to zapewnia Pseudotropheusom dodatkowe źródło pożywienia. I pozwala im aby sie "pasły" tak samo jak w naturze.
Niektóre gatunki Pseudotropheus gdy będą miały częściej podmienianą wodę, chętniej będą podchodzić do tarła. Takim gatunkiem jest Pseudotropheus demasoni. Na jednego samca Demasoni, powinno przypadać kilka samic, ponieważ samiec demasoni ma agresywny temperament i akwarium z małą ilością partnerek będzie je ścigać i nękać. Mając ich więcej, oszczędzimy wówczas inkubującym samiczką stresu. Ponieważ samiec w tym czasie będzie mógł uganiać się lub zalecać do innych. Jeśli zamierzamy hodować inne gatunki, wskazane jest, aby dowiedzieć się więcej na temat konkretnego z nich. Ponieważ zachowania i wymagania podczas tarła różnią się znacznie między różnymi gatunkami. Na przykład, Ps. crabro powinien mieć zapewnione płaskie skały do osadzenia na nich jaj. Podczas gdy samica Pseudotropheus saulosi złoży jaja w dole wykopanym w piasku przez samca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”