obsada 112 l malawi

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Pedro
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 01:56
Płeć: On

obsada 112 l malawi

Post autor: Pedro »

moje pytanie brzmi jakie gatunki mogą tam płlywać
mam już rdzawego 2+4 i maingano 4 sztuki chodzi ogólnie o to aby było w miarę kolorowo heheh na forum malawi czyt..ze 1 gat max wiec już sam nie wiem...
z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
heniek44
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 30 listopada 2012, 22:59
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Zawodzie

Re: obsada 112 l malawi

Post autor: heniek44 »

Spójrz w galerii na zbiorniki KODIEGO, jak widać schematy są po to aby je łamać.
Awatar użytkownika
Pedro
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 01:56
Płeć: On

Re: obsada 112 l malawi

Post autor: Pedro »

oks..
lookne ale bylby zobowiazany jesli doradzilbyscie jakieś gatunki...to zbiornik mojej dziewczyny i ma być kolorowo i co ja mogę,heheh...tnx
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: obsada 112 l malawi

Post autor: bynio67 »

Szanowny heniek44, Kolega Pedro nie ma akwarium takie jak Kodi czyli +400l ale tylko 112l
Pozwolę sobie zacytować autora tematu
Pedro pisze:moje pytanie brzmi jakie gatunki mogą tam płlywać
z góry dziękuję.
I ode mnie pytanie do Pedro...
Czy zamierzacie z dziewczyną hodować, czyli także sprzyjać aby z powodzeniem się rozmnażały? Czy ma to być zbiornik z pływającymi z prawej na lewą i w odwrotną stronę pyszczakami?
W 112l nie uzyskasz tego efektu co Kodi w swojej "wannie".
Awatar użytkownika
Carew
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: 17 listopada 2012, 12:46
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Północ

Re: obsada 112 l malawi

Post autor: Carew »

Pedro pisze:...mam już rdzawego 2+4 i maingano 4 sztuki
Miałem Melanochromis Cyaneorhabdos ( Maingano ) w akwarium 120x40x50, prawdopodobnie 3 samce. Kupiłem ryby młode, wszystko było ok do momentu jak osiągnęły wiek dojrzały. U mnie w akwarium były bardzo agresywne, wg mnie nie ma reguły ryby zachowują się różnie (wpływ ma wystrój + reszta obsady).
Pozdrawiam
Carew
Akwarium : OW 105L 60x35x50h
Sump : 66L 55x30x40h
Oświetlenie 4x24W T5 + LED 20W Blue
Odpieniacz : Deltec APF 600
Pompa obiegowa Aquael Turbo 2000
Awatar użytkownika
Pedro
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 01:56
Płeć: On

Re: obsada 112 l malawi

Post autor: Pedro »

hmmm wiec tak ja osobiście co do tego biotopu nie jestem przekonany dziewczyna się upałla i już jeśli ja się wkręcę to być może na wiosnę jakąś 500 zafunduje póki co się przygąldam co do rozmnażania i zapewne obserwowania naturalnych warunków bytowania w 112 ciężko ja sobie z tego zdaje sprawę a czy moja dziewczyna o tym wie wątpię jak już napisałem wcześniej ma być kolorowo...heheh no ale do meritum bynio ciężko mi na to pyt odpowiedzieć co ja będę robił z tym rozmnażającym się potomstwem..heheh znów pływanie zlewa do prawa...to tez taki trochę absurd...wiec może po jakimś jednym z gatunku nie wiem<>?..
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: obsada 112 l malawi

Post autor: KODI »

Może ja się wypowiem, sugeruję na razie dopuścić tylko 1+2 pseudotropheus saulosi, zredukować rdzawe o jednego samca i samicę oraz jedną sztukę maingano. Przy takim układzie w tym zbiorniku będziecie mieli dużo i kolorowo ;)
POZDRO
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
MarSz
Użytkownik
Posty: 3892
Rejestracja: 19 listopada 2012, 09:38
Płeć: On
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa

Re: obsada 112 l malawi

Post autor: MarSz »

A dziewczyna jest na 100% przekonana na to Malawi?
Wbrew pozorom to nie jest prosty biotop - wiem może tak wyglądać bo niby tylko kamienie i rybki - nie ma zbytnich problemów z roślinami - ale coś za coś - źle dobrana obsada może stanowić większy problem niż nie rosnące, słabo rosnące lub pokrywające się glonem rośliny (choćby z punktu widzenia moralnego - często jest problem z wydaniem źle dobranej obsady - i co wtedy?)

Ja wiem - to fajnie wygląda jak się patrzy na akwaria doświadczonych malawistów - jest ruchliwie, kolorowo i z klimatem - jednak natura nie ma aż takich wrażeń artystycznych - nie dobrała gatunków różnokolorowych i jakrawie ubarwionych tak i umieściła je w wielkich jeziorach gdzie ciągle rywalizują o terytoria tylko po to by potem sobie grzecznie i ładnie pływały.

Ja się na tym biotopie nie znam ale jak tak czytam jak koledzy zmieniają co rusz obsadę to nabieram podejrzeń co do "bezproblemowości" a widzę, że chcesz spróbować z Malawi na pierwszy ogień.
Nie to, żebym zniechęcał - tutaj znajdziesz kilka osób, które (wierzę) że Ci pomogą jeśli już się zdecydujesz tak by to poszło możliwie bezproblemowo.
Awatar użytkownika
Pedro
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 01:56
Płeć: On

Re: obsada 112 l malawi

Post autor: Pedro »

oki
wezmę Twoją sugestie pod uwagę
tnx i pzdr..
Awatar użytkownika
Pedro
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 01:56
Płeć: On

Re: obsada 112 l malawi

Post autor: Pedro »

nom jest przekona
Powiem Ci tak nie ze tak od razu na pierwszy ogień trochę poczytałem o tym biotopie i zdaję sobie sprawę ze nie jest to takie proste...lecz ja lubię ryzyko i żebym był dobrze zrozumiany nie ryzyko w postacii wiecznych walk ryb i zabijania się wzajemnie dlatego tez zamieścilem tutaj swój post z myslą ze ktoś mi w tym temacie pomoże za co dziękuję.
Awatar użytkownika
KAMYK
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 20 lipca 2013, 17:14
Płeć: On

Re: obsada 112 l malawi

Post autor: KAMYK »

KODI pisze:Może ja się wypowiem, sugeruję na razie dopuścić tylko 1+2 pseudotropheus saulosi, zredukować rdzawe o jednego samca i samicę oraz jedną sztukę maingano. Przy takim układzie w tym zbiorniku będziecie mieli dużo i kolorowo ;)
POZDRO
Najrozsadniejsza propozycja jaka mogla sie pojawic :!: Dodam tylko,ze Saulosi Coral bedzie bardziej kolorowo ;))
JEST
Wskazany pośpiech w akwarystyce wymagany tylko podczas ścierania wody z podłogi.
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=3013" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=2424" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Pedro
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 01:56
Płeć: On

Re: obsada 112 l malawi

Post autor: Pedro »

nom dokładnie i chyba tak zrobię
rdzawe zredukuje i maingano a może coś innego niż saulosi>??
jakoś mi się nie podobają,,
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: obsada 112 l malawi

Post autor: KODI »

Są fajne rybcie , jednak nie nadają się do tego litrażu. Możesz jeszcze spróbować z socolofi lub socolofi albino , miałbyś śnieżno białe lub (albo i ) błękitne. Pomyśl także o careulusach czyli yellow , nieśmiertelna rybka pasująca praktycznie do każdej obsady ;)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Pedro
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 01:56
Płeć: On

Re: obsada 112 l malawi

Post autor: Pedro »

powiedz mi jeszcze KODI te socolofii w jakiej ilośći>??
bo rdzawe po redukcjii będzie 1+4. i maingano 1+2..tak sie sugeruje Twoja sugestią.
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: obsada 112 l malawi

Post autor: KODI »

Sprostuję , rdzawe 1+3 :idea: Socolofi, zależy na które się zdecydujesz, białe wyglądają super, niebieskie też ładne rybcie. Ważne czy będziesz kupował dorosłe , czy maluchy ?/
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”