Kamień lub korzeń zamętnił wodę?

Moderator: Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
KAMYK
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 20 lipca 2013, 17:14
Płeć: On

Re: Kamień lub korzeń zamętnił wodę?

Post autor: KAMYK »

Panowie i Panie ,ale ja zacząłem mieć mieszane uczucia :cry: nigdzie nie zauważyłem tylu podobnych postów z laniem chemii :?: jak dla mnie to abstrakcja,ale czasami konieczność. Przy powstaniu nowego zbiornika :?:to lekka przesada.
JEST
Wskazany pośpiech w akwarystyce wymagany tylko podczas ścierania wody z podłogi.
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=3013" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=2424" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Kamień lub korzeń zamętnił wodę?

Post autor: KODI »

Czy AZOO Bio guard to typowa chemia ?/ ?/ ?/ Równie dobrze mógł byś zakazać wlewania bakterii startowych Sery czy Zooleka :idea: Wiele osób korzysta z różnych biopreparatów startowych, po co ta niepotrzebna panika ?/ ?/ ?/

W/w przypadku coś nie zagrało na początku ;)
Być może efekt zamierzony byłby bez stosowania jakichkolwiek środków , nie dajmy się zwariować :idea:
AZOO BioGUARD jest środkiem przetestowanym prze ze mnie i bezpiecznym dla ryb i środowiska, więc nie widzę powodu aby w miarę możliwości się nim nie wspomóc ;)

Jest wiele pozytywnych opinii (nie tylko moich) na temat w/w środka :idea:

Można wystartować baniak, jak natura przykazała, ale sam dobrze wiesz KAMYK, że jest to proces długotrwały i nie wszyscy mają w sobie tyle samozaparcia :p

Podsuwam tylko łatwe i szybkie rozwiązania , aby nowy akwarysta się nie zraził do dalszego "uzależnienia"

POZDRO
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
KAMYK
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 20 lipca 2013, 17:14
Płeć: On

Re: Kamień lub korzeń zamętnił wodę?

Post autor: KAMYK »

KODI pisze:Czy AZOO Bio guard to typowa chemia ?/ ?/ ?/ Równie dobrze mógł byś zakazać wlewania bakterii startowych Sery czy Zooleka :idea: Wiele osób korzysta z różnych biopreparatów startowych, po co ta niepotrzebna panika ?/ ?/ ?/
Jeden post to raczej nie panika :), tylko zwrócenie uwagi,że i bez dodatków można wystartować bez ulepszaczy.Pośpiech to wiadomo gdzie potrzebny ;) ,a kasy nabijać różnym firmom nie musimy.
JEST
Wskazany pośpiech w akwarystyce wymagany tylko podczas ścierania wody z podłogi.
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=3013" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=2424" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dominikbugi
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 20 listopada 2013, 18:59
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kamień lub korzeń zamętnił wodę?

Post autor: dominikbugi »

Narazie nic zero jakiego kolwiek zmętnienia :)
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: Kamień lub korzeń zamętnił wodę?

Post autor: Big daddy »

Sam jestem najgorętszym przeciwnikiem lania jakiejkolwiek chemii do akwarium. Uważam ze naszym(akwarystów) najlepszym sprzymierzeńcem jest czas. Tak jak pisali przedmówcy jeśli wszystko zostanie prawidłowo przygotowane nie ma się czym martwić. Gorzej jeśli nie ma czasu na prawidłowe przygotowania np podczas imprez typu Zoobotanica czy Aqua Jura, wtedy o czym się przekonałem takie środki mogą pomóc.
Natomiast podczas normalnego startu nie wieżylbym w jakieś wspomagacze i sam nigdy takowych nie zastosuje u siebie. Przestrzegając procedur nigdy nie miałem problemów, może stąd mam takie a nie inne zdanie.

Wysłane z tapofonu za pomocą Tapatalk 2.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania i inne”