Muszlowce żyjące w koloniach.

Moderatorzy: leju, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Muszlowce żyjące w koloniach.

Post autor: bynio67 »

Nie jestem fachowcem od muszlowców, ale dziś postanowiłem zadzwonić do kolegi z Opola aby mi cos polecił. Powiedziałem mu że znajomy z forum, planuje rozpocząć przygodę z muszlowcami które tworzą duże rodziny wielopokoleniowe. Zaproponował mi similis, multifasciatusy i telmatochromis vittatus "shell". Nie chciałem go dłużej pytać, bo "lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości". Niemniej jednak niedosyt pozostał. Wszedłem na fora i nigdzie nie mogłem znaleźć informacji o muszlowcach które prowadzą podobny tryb życia jak te które wymienił kolega. :( Czy to znaczy że są jedynymi?
Może ktoś z Muszlomaniaków wie cos na ten temat?
Zachęcam do dyskusji. ;)
karlos

Re: Muszlowce żyjące w koloniach.

Post autor: karlos »

Nigdy jakoś szczególnie nie przepadałem za muszlowcami. Raz tylko zainteresowałem się trochę bardziej :)
Widziałem film na którym kilka samców tworzyło swoje haremy z samicami i stertami muszli. Bardzo fajnie wyglądał proceder podkradania samic od sąsiada. Mianowicie podpływał samiec do koloni konkurenta , brał w pysk muszle wraz z samicą i bez pardonu odpływał do swojego gospodarstwa :)
Nie pamiętam niestety nazwy tego muszlowca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”