[216] Roślinne

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

Awatar użytkownika
Krzychol
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 13 sierpnia 2013, 16:58
Płeć: On

[216] Roślinne

Post autor: Krzychol »

Witam

W końcu znalazłem trochę czasu na zebranie wszystkich zdjęć razem i wklejenie ich na forum. Stara aranżacja miała oświetlenie 3 x 30W oraz była prawie 1,5 roku. Aktualnych zdjęć nie robiłem jeszcze ponieważ mam w planach zmianę ułożenia ścieżki na środku akwarium oraz muszę w końcu poprzycinać Bolbitisy oraz Microsoria na 3 planie, ponieważ strasznie się rozrosły. Mam nadzieję że akwarium się spodoba.

Akwarium zalane 02.03.2013

Wymiary:
120x40x45

Oświetlenie:
Sylvania Luxline Plus 2x54w 6500K
Sylvania Grolux 1x30w (umieszczona na środku)

Podłoże:
Aquatic Nture Pro Soil (3x8)
Piasek - strumyk na środku akwarium
Kamienie - Syropu Stone
Korzenie Red moor wood

Ogrzewanie:
brak

Parametry wody:
PH - 6,8
GH - 12
KH - 7
NO3 - 7 do 10
PO4 - 0,5 do 0,7

Zmieniam powoli na: GH - 5, KH - 3, PH 6,2

Nawozy:
K2SO4
MgSo4
KH2PO4
KNO3
Mikro
Butla CO2 + reaktor Sera 500

Filtracja:
JBL e901 - biologiczny
JBL e901 - mechaniczny z Sera 500 (reaktor)

Flora:

Christmas, Willow, Willow Gigantea, Phenix

Rośliny:
Anubias Nana, Anubias Nana Petite, Anubias minima bonsai, Microsorium Thin Leaf, Microsorium Mini, Bolbitis Compact, Mini Pelia, Hydrocotyle Tripartita (sp. Japan ), Plagiochilaceae sp. Cameroon, Eleocharis Parvula, Hygrophila Pinnatifida, Marsilea Crenata (Marsylia zmiennolistna), Staurogyne Repens, Lilaeopsis Brasiliensis (Lileopsis brazylijski).

Fauna:
Otosek: 8 szt + kilka młodych
Danio Galaxy: 8 szt
Krewetki Sakura red: xxx

Poprzednia stara aranżacja:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Aktualny projekt

Obrazek

Obrazek

Fotka z dnia 19.03.2013

Obrazek

Zdjęcia z dnia 26.05.2013

Obrazek
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Odp: [216] Roślinne

Post autor: Big daddy »

Naprawdę efektowny aranżacja, gratuluję, proszę o więcej zdjęć bo rozbudziles tylko nasze apetyty.

Wysłane z tapofonu za pomocą tapatalk 2
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
KAMYK
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 20 lipca 2013, 17:14
Płeć: On

Re: [216] Roślinne

Post autor: KAMYK »

No stary szczękę to jeszcze zbieram z podłogi ,/ trochę ta ścieżka kole mnie w oczy,ale to nic!czekam na kolejną sesje foto baniaka.
JEST
Wskazany pośpiech w akwarystyce wymagany tylko podczas ścierania wody z podłogi.
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=3013" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.afczwa.com/viewtopic.php?f=40&t=2424" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: [216] Roślinne

Post autor: KODI »

Zajeb... aranż :ymapplause:
Gratuluję :D
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
alantartak
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 150
Rejestracja: 08 czerwca 2013, 23:28
Płeć: On
Lokalizacja: Olesno

Re: [216] Roślinne

Post autor: alantartak »

mega poprostu mega pelen szacun
Awatar użytkownika
jaszczur
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 22 marca 2013, 22:38
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [216] Roślinne

Post autor: jaszczur »

Konkretna zieleń - a te galaxy to się chyba w tych chaszczach widzą raz na rok ;)
18l - Silent Hill (26 listopad 2011)
20l - barman, rak marmurkowy (3 listopad 2012)-(27 kwiecień 2014)
56l - Soft Asylum (24 wrzesień 2013)-(8 grudzień 2015)
52l - At The Crossroads (17 listopad 2016)
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: [216] Roślinne

Post autor: Daro »

Jest na co popatrzeć , naprawdę ładnie skomponowany aranż , tylko trochę moim zdaniem za nisko jest prawy tył ... jak podniesie się lub coś tam dorzucisz będzie ok. ,/
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
alkorta
Założyciel
Posty: 1000
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:47
Płeć: On

Re: [216] Roślinne

Post autor: alkorta »

Ja pierdziole, niezły baniaczek, przydałoby się więcej zdjęć, niezły efekt.:)
Na­tura dała nam dwo­je oczu, dwo­je uszu, ale tyl­ko je­den język po to, abyśmy więcej pat­rzy­li i słucha­li, niż mówili.


300 l
- Symphysodon Discus
- Corydoras Metae
- Corydoras Panda
- Ancistrus dolichopterus
Awatar użytkownika
Krzychol
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 13 sierpnia 2013, 16:58
Płeć: On

Re: [216] Roślinne

Post autor: Krzychol »

Dzięki za miłe komentarze, co do ryb to rzeczywiście jest ich za mało. Zamierzam dokupić jeszcze galaxy żeby mieć 20 sztuk + 20 bystrzyk amandy lub 25 Razbora Borneańska Brigittae lub po prostu mieć same galaxy w ilości min 40 sztuk. Już pół roku się zastanawiam i nie mogę się zdecydować. Najbardziej interesuje mnie czy przy dużym świetle bystrzyk i razbory ubarwią się ładnie na czerwono - resztę warunków będą miały zapewnione (chociaż to w głównej mierze zależy od wody, otoczenia innych ryb oraz światła). Tak jak pisałem na początku akwarium przechodzi właśnie małą zmianę - zmiana środkowego strumyczka (będzie wyglądał bardziej jak strumyczek, a nie prawie prosta ścieżka) oraz muszę wyciąć część bolbitisów oraz microsoriów z 3 planu.
Awatar użytkownika
levoniova
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:40
Płeć: Ona
Lokalizacja: Chorzów

Re: [216] Roślinne

Post autor: levoniova »

Akwa masz obłędne, aż mnie zazdrość mnie bierze ;) Razborki mogę ci z czystym sumieniem polecić. Pięknie pływają ławiczką, są bardzo kontaktowe w ogóle nie płochliwe i czerwone jak wisienki ;) w moich 54l mam 15w t8 i 12 dość mocnych modułów led, wiec światła jest dość sporo ale za chiny nie potrafię tego przeliczyć. Jedyny moment kiedy są bledsze to po włączeniu światła zanim się obudzą ;) imho o wiele ładniejsze i ciekawsze od galaxy.
Mam bóle fantomowe - po rozumie
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: [216] Roślinne

Post autor: Daro »

W takim zbiorniku spokojnie oprócz wspomnianej ilości galaxy i amandy możesz mieć jeszcze 30-50 sztuk rasbory brigittae ... to malutka rybka i spokojnie przeliczeniowo wystarczy jej 1-1,5 litra wody , a im większe stado tym lepiej się prezentuje i lepiej się wybarwia. Ja na swój zbiornik chcę w ten czwartek z hurtu ściągnąć jej przynajmniej 80 sztuk. :), bo w takiej cenie jak tam nie znajdę jej nigdzie...
Inna kwestia jeśli chodzi o wybarwienie to oświetlenie , może być i mocna , ale ważne aby pierwsza świetlówka od przodu to była rura w temperaturze barwowej 8500-10 000K (z akcentem na 10 000k) , bo dobrze podbija jej kolory .
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 23 grudnia 2012, 22:08
Płeć: On

Re: [216] Roślinne

Post autor: Marcin »

nie no super szkiełko :ymapplause: nic tylko czekać na aktualne fotki z nowymi rybkami
Awatar użytkownika
Krzychol
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 13 sierpnia 2013, 16:58
Płeć: On

Re: [216] Roślinne

Post autor: Krzychol »

Daro pisze:W takim zbiorniku spokojnie oprócz wspomnianej ilości galaxy i amandy możesz mieć jeszcze 30-50 sztuk rasbory brigittae ... to malutka rybka i spokojnie przeliczeniowo wystarczy jej 1-1,5 litra wody , a im większe stado tym lepiej się prezentuje i lepiej się wybarwia. Ja na swój zbiornik chcę w ten czwartek z hurtu ściągnąć jej przynajmniej 80 sztuk. :), bo w takiej cenie jak tam nie znajdę jej nigdzie...
Inna kwestia jeśli chodzi o wybarwienie to oświetlenie , może być i mocna , ale ważne aby pierwsza świetlówka od przodu to była rura w temperaturze barwowej 8500-10 000K (z akcentem na 10 000k) , bo dobrze podbija jej kolory .


Dzięki za informacje. Co do wybarwienia to bywa różnie, niektórzy pisali na innych forach że czerwony kolor u ryb staję się bardziej intensywny po założeniu świetlówek o barwie czerwonej np. grolux. Jak wpuścisz rybki to daj znać, jeżeli barwa bardziej błękitna jak w morskim uwydatnia czerwień to zmienię jedną świetlówkę na 10 000K, więc na razie się wstrzymam z zakupem ryb i zobaczę jak wybarwią się u Ciebie. Co do ilości nie chcę za dużo ryb w akwarium - za dużo później sprzątania - chociaż nie trzeba się wtedy martwić o codzienne podawanie NO3 i PO4.
Awatar użytkownika
sibelius
Użytkownik
Posty: 698
Rejestracja: 19 marca 2013, 18:30
Płeć: On
Lokalizacja: Wieś pod Łazami

Re: [216] Roślinne

Post autor: sibelius »

Piękne akwarium. I fajnie zarasta - plaża niedługo Ci zniknie :)

Chciałbym zdementować plotki o wybarwianiu się briżitek dopiero po zastosowaniu specjalnych świetlówek. Mam 2x18W 6500k plus ledy też 6500k i soczyście czerwone razborki. Nawet sierotka makulata, co się do stada przypadkiem dostała, jest krwista. Levoniowa ma rację. Jak szybko założy wątek, to zobaczysz, bo u mnie tylko jedna zapozowała, ale na żywo jest bardziej. Fakt, jak śpią, to są blade i może ludzie wtedy je focą, bo stoją w miejsc?
W każdym razie akwarium masz super.
Awatar użytkownika
Krzychol
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 13 sierpnia 2013, 16:58
Płeć: On

Re: [216] Roślinne

Post autor: Krzychol »

Po wczorajszej przebudowie środkowej ścieżki wyszło coś takiego jak na zdjęciu. Teraz bardziej przypomina jakiś potoczek z krajobrazu niż wcześniej. Miedzy kamieniami włożyłem zaszczepki microsorium mini oraz anubiasa nana mini i petite. Muszę jeszcze znaleźć trochę wolnego czasu i uporządkować lewą i prawą stronę baniaka.

Wielkie dzięki sibelius, w takim razie zamówię min 30 sztuk Rasbora Brigittae, a jaką masz wodę - podobno wymagają bardzo miękkiej - ja w ciągu 2 - 3 tygodni zjadę na GH - 5, KH - 3 i wtedy je kupię.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”