[91 L] Kostka na styl iwagumi

Moderatorzy: misiek1205, Graff, Opiekun_Forum

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Godween
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 18 listopada 2012, 11:28
Płeć: On
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Kostka na styl iwagumi

Post autor: Godween »

Dokładnie, im dłuższa droga do zaworka tym dłużej trzeba poczekać, nawet kilka minut, by zaczął gaz lecieć...
Pozdr Godween :-)
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: Kostka na styl iwagumi

Post autor: officer »

ale pół godziny i nie leci nic to już przesada... ogólnie do kitu jest zaworek zwrotny muszę go wymienić,jest założony dobrze a coś wodę wpuszcza i mi gaz blokuje
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Kostka na styl iwagumi

Post autor: Big daddy »

Haha, niby wszystko proste a jednak...
Nie przejmuj się dasz radę, na filmach wszystko tak prosto wygląda w zyciu niestety.. ja tez to przerabiałem, kiedys skończyło sie nawet zgonem połowy obsady. Najtrudniej właśnie ustawic zaworek żeby stabilnie podawał gaz po odłączeniu i ponownym załączeniu, pisałem Ci juz że przerobiłem sporo sprzętu, gwożdziem są właśnie zaworki zwrotne.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
Godween
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 18 listopada 2012, 11:28
Płeć: On
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Kostka na styl iwagumi

Post autor: Godween »

Powoli dojdziesz do wprawy, wprawdzie trochę kasy wydasz na to, ale dojdziesz do wprawy... :)
Ja z elektrozaworu zrezygnowałem już dawno, CO2 leci 24h 3b/s i przynajmniej nie mam skoków ph, a rośliny tlenu wyprodukują wystarczająco na całą noc dla podopiecznych.
Pozdr Godween :-)
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: Kostka na styl iwagumi

Post autor: officer »

u mnie ta butla 2Litry by się skończyła raz dwa przy 24/h ,a i tak w nocy to nic nie daje i ryby bym udusił bo akwa małe a rybki rasborki galaxy do tanich nie należą zwłaszcza przy planowanych 15-20 szt. .Kupie inny zaworek zwrotny bo to to jakiś szajs za 4zł.Zaworek precyzyjny Festo Przemku działa ok choć musiałem się nakręcić z 15minut ,tylko że znów choć już zaworek zwrotny przy samym dyfuzorze to jak ciśnienie zejdzie to zaś problemy żeby leciało po włączeniu... kurka mać :/ szał normalnie !
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: Kostka na styl iwagumi

Post autor: Daro »

Można dawać dwa zaworki przeciw zwrotne , co niektórzy tak robią dla pewności .
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: Kostka na styl iwagumi

Post autor: officer »

To już całkowicie po włączeniu przez włącznik czasowy nie poleci nic .. nie wiem co jest na innym forum chłopak miał ten sam identyko problem ale nagle wątek się urwał i nie ma jak dowiedzieć się finału i co było przyczyną,że nie może to wystartować ,cały układ szczelny-sprawdzałem ,jutro postaram się kupić inny przeciwzwrotny
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Kostka na styl iwagumi

Post autor: KODI »

Druga sprawa .że wodę może zaciągać też dyfuzor ;) Jak miałem CO2 to także się tak robiło ,ale bąblowałem 24h. Prostym przykładem są kamienie napowietrzające ,które także naciągają wody i po włączeniu na drugi dzień ,pompka ma problem w przedmuchaniu wody :(
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: Kostka na styl iwagumi

Post autor: BzZzYkU »

KODI też prawda, albo sie może także spalić jak nie założy na wężyk zaworka
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: Kostka na styl iwagumi

Post autor: officer »

bzZzYkU możesz sprecyzować co miałby się spalić?bo mowa jest o zaworku przeciwzwrotnym a ty chyba masz na myśli zaworek precyzyjny? ? fakt,że z zaworkiem precyzyjnym może się coś dziać od temperatury bo jest spięty nyplem na sztywno z elektrozaworem który się nie ukrywajmy grzeje :roll: .

Co do samego akwa woda kryształ- wata perłowa w filtrze,mleko się nie robi bakterie zaaplikowane ,pożywka też ,faktem jest również ,że filtr był wystartowany tydzień przed akwa i bakterie też były dawane. :)
Awatar użytkownika
KODI
Założyciel
Posty: 4209
Rejestracja: 15 listopada 2012, 15:12
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Stare Miasto
Kontakt:

Re: Kostka na styl iwagumi

Post autor: KODI »

Mnie się wydaje ,że Kamil miał na myśli spalenie pomki napowietrzającej ,gdy ta zaciągnie wody ;)
KODI aquajura.pl
507L + 200L - Aqua Salsus II
20L- KODI-zumi
______________

e-mail : aquanexus.pl@gmail.com lub kkodim@gmail.com
Tel.607 404 247
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI ! ZAWSZE
Awatar użytkownika
Big daddy
Administrator
Posty: 5411
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:05
Płeć: On
Lokalizacja: Wyrazów

Re: Kostka na styl iwagumi

Post autor: Big daddy »

Może to głupie co napiszę ale sprawdz jeszcze czy przypadkiem żle nie zamontowałeś zaworka on powinien mieć wskazany kierunek przepływu gazu, pisałeś gdzieś ze to zawór tłumiąco zwrotny czyli teoretycznie nie powinien dopuszczać do cofania się wody w układzie.
Co do zmiany ciśnienia to nie powwinno mieć wpływu na zaworek, po włączeniu elektrozawory licznik powienien od razu pokazywać stałą liczbę bombli najwyżej gaz z dyfuzora bedzie leciał z lekkim opóźnieniem.
Pamiętaj jeszcze o tym że butla powinna być odkręcoina na MAX, zaworek łatwiej będzie wtedy wyregulować.
Myślę że o Ciebie problemem jest to że woda sływa z wadliwego zaworka zwrotnego do precyzyjnego i zakłoca jego pracę, nie ma siły to zaworek iglicowy jakiekolwiek zanieczyszczenia wpływają na jego pracę.
Taka sobie 112 tka
Obrazek

Jesteśmy dziećmi dopóki boimy się nocy.
Stajemy się dorośli kiedy zaczynamy obawiać się dnia...

507676023 Przemek
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: Kostka na styl iwagumi

Post autor: officer »

Jest strzałeczka na precyzyjnym i jest oki,zawór główny na max,dziś wystartowała całośc jak należy zobaczymy jutro tak czy inaczej nie podoba mi się zaworek przeciwzwrotny - out do wymiany :evil: .Pozbyłem się przeciwzwrotnego spod licznika bąbelków -woda się z niego nie wylewa i mam nadzieję,że tak zostanie a na wypadek to zagiąłem wężyk tak by był poniżej zaworka precyzyjnego tak na wszelkie ``ale`` gdyby coś.Nie czarujmy się trudno było to wyregulować jakoś w miarę... :roll: :( .Fakt Kamilu,przepraszam źle przeczytałem .. chodziło o napowietrzacz
Awatar użytkownika
BzZzYkU
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 1462
Rejestracja: 18 listopada 2012, 15:29
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa-Śródmieście

Re: Kostka na styl iwagumi

Post autor: BzZzYkU »

nic sie nie stało ;)
Tanganika 160l:
-N.Brichardi
-J. Transcriptus
-exL. Multifasciatus
-exL. Ocellatus blue


Kamil-605269402
GG-12023545
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: Kostka na styl iwagumi

Post autor: officer »

Henio budzi się do życia,wyprostowały się gałązki do góry i nabierają koloru choć niestety nie bąbelkują ,widać pierwsze korzonki :) nawożę Planta Gainter Ferro + ,CPG ,CO2 z butli ,drobniutkie bąble CO 2 rozproszone przez wylot filtra po całym akwa ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria zbiorników słodkowodnych”