Muzyka

Awatar użytkownika
NiX
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 19:20
Płeć: On
Lokalizacja: Rędziny

Re: Muzyka

Post autor: NiX »

Ja mogę polecić polski zespół Totentanz. W szczególności utwór Marionetka http://www.youtube.com/watch?v=lRMt4rnatrI oraz całą płytę Nieból.
„Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła.”
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: officer »

LaSorciereja z nim na codzień kontaktu nie mam dawno dawno temu z około 7 lat temu bylismy razem na obozie w pokoju
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Muzyka

Post autor: bynio67 »

No to jak zacząłeś temat, to i ja coś napiszę. Kiedyś nawet wyszedłem z pomysłem aby ten kto się interesuje wypowiedział się w tej kwesti, podając przy okazji listę dziesięciu ulubionych grup rockowych. Moje ulubione zespoły to Metallica, jednak najbardziej podoba mi się do And Justice for All. Widziałem ich drugi koncert podczas pierwszego pobytu w Polsce- 11 luty 1987 - Spodek. Byli by jesienią 1986 ale śmierć Burtona spowodowała przerwanie trasy.
Lubię bardzo Led Zeppelin za całokształt, na ich graniu wyrobiłem sobie gust.
Również Black Sabbath - do Born Again pododoba mi się wszystko (poza Never Say Die!) Mam ich 10 pierwszych płyt bez Vol 4 i właśnie (Never Say Die!). A także 5 płyt solowich Ozziego. Mój pies rasy boxer wabił się Ozzy, W tym czasie mieliśmy kota Zakka. Z którym Ozzy żyła w zgodzie. Wcześniej żona miała Owczarka Niemieckiego wabił się Lord. Obecnie Suka Amstaffa wabi się Chilli. To wszystko jej pomysły.
Wychowałem ją muzycznie, ale teraz mnie przerosła. Dzięki niej, posłuchałem pierwszy raz właśnie Red Hotów, a także Nightwisch, Faith no More, Nirvana. Ona zawsze mnie wyciąga na koncerty. W ubiegłym roku na Sabaton do Wrocławia. A także na Metal Hammer, oraz Koncert z okazji 30 rocznicy pacyfikacji kopalni Wujek do Spodka. Gwiazdą Metal Hammer był wówczas Judas Priest. Mieli świetną setlistę. W kwietniu b.r.przyjechali ponownie zagrali kropka w kropkę to samo. Halford pocałował flagę Polską dwukrotnie podczas utworu "You Have Got Another Thing Coming"
Wcześniej w pazdzierniku 2010 byliśmy na Deep Purple. Don Airey zagrał Chopina i Mazurka Dąbrowskiego. Świetnie zagrali "Strange kind of woman", oraz "When a blind man cries".
A jeżdżenie na koncerty zaczęło sę właśnie od Iron Maiden 14. 08.1984r. Byłem w Zabrzu w Hali Makoszowy na pierwszym koncercie Ironu na śląsku. Oni wtedy trasę koncertową rozpoczęli właśnie od koncertów w naszym kraju zagrali wówczas w pięciu miastach. To był mój pierwszy taki wielki koncert na jakim byłem. Tutaj nie mam awataru, bo jakoś tak schodzi, ale muszę wreszcie go umeścić. Jest to motyw z plakatu promujący płytę "Poverslave". Wcześniej znałem z tej płyty "Aces High", i "2 Minutes to Midnight", ale "Rime of the Ancient Mariner" a także utwór tytułowy usłyszałem po raz pierwszy w Zabrzu.
Drugi raz na Iron pojechałem do Spodka w czerwcu 2000. Trwały wówczas M.E. w piłce nożnej na stadionach Holandii i Belgii. Anglicy grali tego dnia mecz z Rumunią. Prowadzili do Przerwy 2:1, by przegrać 2:3. Bruce Dickinson co kilka utworów wychodził za scenę aby dowiedzieć się wynik meczu i przekazać to publiczności. Wspaniały koncert po latach nieobecności Jego oraz Adriana Smitha.
Z innych ciekawych zespołów widziałem Rammstein dwurotnie- trasa po Mutter (2001), oraz Reise, Reise(2005) Accept, Nazareth, Running Wild, Hellowen...Kilka razy byłem na Rockowisku w Łodzi.
Z polskich wykonawców nawięcej razy widzieliśmy TSA. To zespół za którym wsiadałem w pociąg i jechałem do Łodzi, Sopotu, Lublina, Katowic.
Byłem na ich koncertach 9 razy. A w G.T.F.P. w Listopadzie tego roku miałem przyjemnść słuchać i widzieć Andrzeja Nowaka wraz z zespołem "Złe Psy". To był pierwszy koncert Andrzeja po długiej chorobie. Gościnnie wystąpiła Tomasz Karolak.
Dodam jeszcze że poza płytami kolekcjonuję bilety z koncertów na których byłem.
Awatar użytkownika
LaSorciere
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 679
Rejestracja: 18 listopada 2012, 21:07
Płeć: Ona

Re: Muzyka

Post autor: LaSorciere »

bynio, jak Ty esej dowalisz to nikt się z Tobą równać nie może :D
Ignorantka, Sarkastyczna, Zakochana w ironii i czarnym humorze
Awatar użytkownika
grendel
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 16 grudnia 2012, 22:12
Płeć: On

Re: Muzyka

Post autor: grendel »

no to bynio67 byliśmy na przynajmniej kilku tych samych koncertach :) zespoły podobne lubimy, moje to min:
Iron Maiden, Metallica, Judas Priest, Black Sabbath, Deep Purple, Helloween, Saxon, Ac/Dc, Accept, Led Zeppelin, Marillion, Fish, Pink Floyd, Megadeth, Slayer, Turbo, Tsa, Kult, Dżem, The Cult, Rush, itd troch tego jest, praktycznie poza paroma wyjątkami widziałem je na żywca, no niestety nie Led Zeppelin i Pink Floyd w oryginale bo to już niemożliwe :( a co do samego Black Sabbath , mam kostkę samego Iommiego :P złapałem w spodku heh
Seven Deadly Sins, Seven Ways To Win...
Awatar użytkownika
kamyccek
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 597
Rejestracja: 17 listopada 2012, 23:36
Płeć: Ona
Lokalizacja: Częstochowa - Częstochówka
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: kamyccek »

officer pisze:Odnośnie muzyki - szkoda,że Skandal już zamknięty,jakoś nie pasują mi aktualne miejsca spotkań ``dzieci zmierzchu`` Skandal to był Skandal

I tu się zgodzę... Stary dobry Skandal... co piątek można mnie było spotkać... eh... zostały wspomnienia starych dobrych skandalicznych imprez i tego klimatu :)
Co do muzyki to najlepiej jak napiszę ogólnie. Wszystko to co wpadnie w ucho choć hip hopu, transu, techno czy disco polo jakoś nie trawię. Raczej klimaty Gotyk, Folk, Pagan Folk, Metal, Rock, Industrial, jazz, voices music etc to moje klimaty... Co do kapel to już wyjdzie w rozmowie ze mną :D
officer pisze:LaSorciere może tak,może nie ale pewnie mamy wspólnego kolegę-Jego wszyscy znają Pana P.Pierzgalskiego :) ``iron``
No "Irona" to chyba nie da się nie znać... :D Byłam z nim na wieeeeeeeelu imprezach :D
80l - zlikwidowane bez pomysłu na przyszłość
112l - 112 wg kamyccka
25l - kamienny kotnik - zlikwidowane
30l - krewetkowy kurhan

najpiękniejsze jest zero w równaniu nieskończoności
...bo w życiu trzeba być trochę niemożliwym...

gg: 5666541
tel: na PW

Kamila dla przyjaciół zwana Kamyczkiem
Awatar użytkownika
LaSorciere
Wolontariusz Aqua Jura
Posty: 679
Rejestracja: 18 listopada 2012, 21:07
Płeć: Ona

Re: Muzyka

Post autor: LaSorciere »

Dobra, koniec.:P Brzydko tak kogoś obgadywać...^^ :P

Stare czasy i nie wrócą już. :P
Ignorantka, Sarkastyczna, Zakochana w ironii i czarnym humorze
Awatar użytkownika
kradek
Założyciel
Posty: 439
Rejestracja: 15 listopada 2012, 16:48
Płeć: On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Muzyka

Post autor: kradek »

Dobry temat:) Widzę że wiele pokrewnych dusz na forum hehe:)
Ja swoją przygodę zaczynałem w zasadzie od Metallicy w wieku 6-7lat.. Później już tylko ciężej i ciężej aż w końcu słuchałem wszystkiego od punka aż po black, death itp. Od jakiś 5-6 lat doszła także szerokopojęta elektronika oraz bardzo szerokopojęte reggae:)
Wszystko co nie jest komercjne ani nie jest w stylu country jest dla mnie jak najbardziej ok:) Od hip hopu aż po jazz:)
Polecam przesłuchać :)
http://www.youtube.com/watch?v=Gg7MH-i3j9s
41l - Krewetki (click!) (click!)off :(
17l - Jurajska Kosia (click!) (click!) off :(
160l - Zielona tanga (click!) trofy rip :(

burn
down
babylon
Awatar użytkownika
Godween
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 18 listopada 2012, 11:28
Płeć: On
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Muzyka

Post autor: Godween »

dobre...
Pozdr Godween :-)
Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 23 grudnia 2012, 22:08
Płeć: On

Re: Muzyka

Post autor: Marcin »

trafiłem na ten temat i postanowiłem dorzucić coś od siebie, poniżej kilka propozycji które pewnie większości nie przypadną do gustu ale może niektórym (tym którzy lubią pomyslec nad tekstem) wpadna w ucho, pewne jest że w duzych rozgłośniach tego nie usłyszycie, a moim zdaniem szkoda...
http://www.youtube.com/watch?v=oPBXVFfWiNQ

http://www.youtube.com/watch?v=YGrsh_6VwYo

http://www.youtube.com/watch?v=pHyu1yH1kgs
Awatar użytkownika
officer
Użytkownik
Posty: 242
Rejestracja: 18 listopada 2012, 20:11
Płeć: On
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: officer »

a we mnie samym wilki dwa oblicze dobra ,oblicze zła - refren od dawna mam na komórkę szacun Dla wokalisty z 5s dębiec za przejście do składu.Ogólnie młody zespół godny polecenia.
Awatar użytkownika
Daro
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 17 listopada 2012, 00:44
Płeć: On
Lokalizacja: Częstochowa - Śródmieście

Re: Muzyka

Post autor: Daro »

Różnej muzyki się słuchało i słucha , ale obecnie na topie jest znowu Sabaton :) ...
Pozdrawiam
Darek.
Awatar użytkownika
bynio67
Założyciel
Posty: 1964
Rejestracja: 15 listopada 2012, 22:02
Płeć: On
Lokalizacja: Tysiąclecie

Re: Muzyka

Post autor: bynio67 »

officer pisze:a we mnie samym wilki dwa oblicze dobra ,oblicze zła - refren od dawna mam na komórkę szacun Dla wokalisty z 5s dębiec za przejście do składu.Ogólnie młody zespół godny polecenia.
Słowa refrenu które tu przytoczyłeś mój syn najprawdopodobniej będzie miał wytatuowane. Ale nie pytałem go gdzie, miejsce dużo nie zostało. Klata podobno ma być nietknięta. A całe plecy i jedna noga już zajęta….
A tak ode mnie...Bardzo mi miło że nie jestem sam tu na forum słuchający taką muzykę :) . Luxtopeda i Hans spodobali mi się bardzo od pierwszego brzmienia. Znałem wcześniej solowe utwory Hasna, a Litzę i resztę zespołu z wielu innych projektów. Więc w ciemno zakładałem że to będzie coś wyjątkowego, coś dla mnie. I się nie zawiodłem
Ich muzyka i teksty są mi wyjątkowo bliskie. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to jedziemy na"Odjazdy" do Spodka właśnie min. po to aby po raz czwarty zobaczyć ich koncert.
Awatar użytkownika
Marcin
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 23 grudnia 2012, 22:08
Płeć: On

Re: Muzyka

Post autor: Marcin »

ja na Luxtorpedę, a później na Hansa solo trafiłem stosunkowo niedawno, właściwie przez przypadek ale zarówno sam Hansa solo jak i w duecie z "wydzierającym się" :) Litzą tworzą fajny kawałek jak to sami nazwali muzyki podziemia :)
Awatar użytkownika
grendel
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 16 grudnia 2012, 22:12
Płeć: On

Re: Muzyka

Post autor: grendel »

Dla zainteresowanych, KAT gra u nas w teatr from poland 10 go maja.
Seven Deadly Sins, Seven Ways To Win...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne hobby”